Dropshipping

Shopify Dropshipping

Tüm Dünya'nın konuştuğu, stoksuz e-ticaret modelinin en iyi altyapısı Shopify ile dropshipping yapmaya başlayın!

Stoksuz & Sermayesiz E-Ticaret

Dropshipping; bir ürünü üretmeden, stok tutmadan ve geliştirmeden, üreticisinden ya da distribütöründen direk olarak son kullanıcıya ulaştıran iş modelidir. Shopify altyapısı dropshipping için en uygun ve gelişmiş imkanlanlara sahip olduğu için "Shopify Dropshipping" tanımı ile bilinmektedir.

DROPSHIPPING

Bilgiye Dayalı E-Ticaret

Dropshipping yapmak için en çok ihtiyacınız olan bilgi ve tecrübedir. Üretim ve Stok süreçleri olmadığı için daha yalın bir e-ticaret modeli sizi başarıya ulaştırabilir. Bunun yanında dijital pazarlamadaki bilginiz ve ticari kabiliyetleriniz ile kısa zaman içerisinde hızla tecrübe kazanıp başarılı olabilirsiniz.

Zaman içerisinde edindiğiniz tecrübe ile daha başarılı ürün ve pazarlama yapabilir ve önceki deneyimlerinizden daha verimli süreçler yönetebilirsiniz.

Nasıl Başlanır?

Shopify Dropshipping'e başlamak için gerekli bazı aşamalar bulunmaktadır. Dropshipping temelde yurtdışına satış amacı taşıdığından dolayı Türkiye'deki şartlara göre değil uluslararası kriterlerde hazırlık yapmak çok önemlidir.

Mağaza kurulumu, ürün hazırlığı, şirket süreçleri, reklam yönetimi gibi birkaç önemli maddenin belirli standartlarda ve kaliteli olarak yapılması, iş modelini ve kazancınızı önemli ölçüde arttırabilir. Bunun için profesyonel kişilerden yardım almanız ve çeşitli eğitimler alarak kendinizi geliştirmeniz çok önemlidir.

4 Ana konu olan mağaza kurulumu, şirket süreçleri, ürün hazırlığı ve dijital pazarlama süreçleri büyük önem taşımaktadır. Dropshipping'in bir iş modeli olduğunu ve her modelde birden fazla seçenek olabildiği gerçeğini unutmamak gerekir. Her doğru her modelde gerçekleşmeyebilir ya da zamana ihtiyaç duyabilir.

Bu bölümde 4 önemli kavramın başlıklarından bahsedeceğiz.

Dropshipping Mağaza Kurulumu

Dropshipping için mağaza kurulumu yaparken en önemlisi, yüksek dönüşüm oranı sağlayan bir sayfa yapısıdır. Bunun yanında Kargo, Vergi, Ödeme gibi aşamalar eksiksiz ve profesyonel olmalıdır.

Şirket Süreçleri

Dropshipping için şirketiniz Türkiye'de olabilir, ancak Stripe, Paypal gibi ödeme araçlarını daha efektif kullanmak için Yurtdışında şirket açılması daha verimli olmaktadır. Ekibimiz bu konuda sizlere hizmet vermektedir.

Ürün Hazırlığı

Doğru ürün ve doğru pazarlama ile dropshipping yönteminde başarılı olunması oldukça kolaydır. Dropshipping uzmanlarından doğru ürün nasıl bulunur eğitimleri alabilir ve nokta atışı ürünler bulabilirsiniz. Dropshipping uygulamaları ile stok ve fiyat değişikliklerini entegre edebilirsiniz.

Dropshipping Marketing

Shopify dropshipping kendi siteniz üzerinden gerçekleşen bir satış modeli olduğu için pazarlama konusunda sosyal medya (tiktok, instagram, facebook) ve google reklamlarını etkili kullanabilir aynı zamanda mevcut müşterilerinize email, sms pazarlaması yaparak dijital pazarlamanın avantajlarını sağlayabilirsiniz.

Dropshipping Mağaza Kurulumu

Profesyonel ekibimiz ile dropshipping modelinizi birlikte kuralım.